Історія Куп'янського НВК №2

Історична довідка

У 2009 році шляхом злиття Куп’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 та Куп’янського дошкільного навчального закладу – дитячий садок № 3 створений Куп’янський навально-виховний комплекс № 2. Куп’янська загальноосвітня школа № 2 була однією з найстаріших шкіл міста, яка розпочала свою діяльність ще в довоєнні роки.

Школі понад 70 років. До Великої вітчизняної війни (1941-1945 рр..) вона знаходилася на вулиці Північній. Під час війни німці організували там склади із зброєю, а коли залишали місто, підірвали їх. На місці школи утворились глибокі розвалини. Школу, яка з’явилась у селищі Цукрового комбінату, назвали другою. Помістили її в гуртожитку, виділивши половину першого поверху. Під час війни у цьому приміщенні був військовий госпіталь. У 1946 році сім класів заповнились учнями. Заняття проводились у дві зміни. Першим директором школи була Антоніна Федорівна Глушко, викладач історії.

У школі, як і у багатьох інших, працювали вчителі, юність яких була опалена війною: Сагало Ф. Ф., Бугайов В. П., Аніпко І. О., Водолазька О. Д., Клименко С. Г., Чехутіна Л. О., Писаренко Н. О., Папойдова Г. С., Молодан Н. М.

У 1952 році школа випустила перших і єдиних семикласників. Директором школи стає Федяй Йосип Пилипович, учитель математики. Школі віддають весь перший поверх, а потім і другий. З 1953 року з’являються 8, а потім 9 і 10 класи. Школа стає середньою. Перший випуск десятого класу відбувся у 1956 році.

Великий слід в історії нашої школи залишив Гайвон Онисим Прохорович. Він пройшов війну з першого до останнього дня, чесний і порядний офіцер, вимогливий до себе й інших, він вніс порядок і дисципліну. Гайвон доклав багато зусиль, щоб почалось будівництво нової школи. Її будівництво розпочалося у 1953 році і продовжувалося довгих сім років. Заняття у новій школі розпочалися у 1961 році. Спортзалу у школі не було, і тоді для занять фізкультурою виділили майстерню пожежного депо цукрового комбінату. Незабутню пам’ять про себе залишив директор Клименко Сергій Гаврилович. Він очолював школу в часи її слави. Було побудовано спортивний зал силами робітників та учнів школи. Будівництво велось з 1971 по 1973 рік. Наші спортсмени лідирували в усіх видах спорту, займали тільки І і ІІ місця. У 1979 році директором школи став Ланевський Юрій Васильович. Він багато зробив для благоустрою школи: була проведена каналізація, налагоджено опалення. Ланевський Ю. В. очолював школу протягом вісімнадцяти років.

У 1988 році було закладено фундамент нової трьохповерхової красуні-школи. На довгі роки будівництво школи було припинено, а 7 листопада 2000 року відбулося відкриття нової школи, яку вже очолювала молодий директор Сак Алла Василівна, яка багато зробила для того, щоб нову школу було відкрито. На урочистому святі були присутні почесні гості Кушнарьов Є. П., голова Харківської обл-держадміністрації, Сидоренко О. Л., начальник Головного управління освіти і науки Харківської облдержадміністрації, Римський М. І., міський голова Куп’янської держадміністрації.

У навчально-виховному комплексі № 2 створено народознавчий музей «Світлиця мого дідуся», керівником якого є вчитель української мови та літератури Мороз Тамара Степанівна. Заклад є постійним учасником Всеукраїнського конкурсу-захисту, сучасної моделі навчального закладу – Школи сприяння здоров’ю, переможцем Всеукраїнського конкурсу «Цікава школа» у номінації «Найактивніша школа», лауреатом Всеукраїнського конкурсу на кращу шкільну газету.

У закладі працює 26 педагогічних працівників. Серед них - дипломанти міського та обласного етапів виставки-ярмарку педагогічних ідей, учасники та призери конкурсу «Учитель року», учасники обласного конкурсу на кращий інноваційний урок з фізичної культури та урок з елементами футболу, та багатьох інших професійних конкурсів.

Школа пишається своїми учнями, які є переможцями і призерами ІІ та учасниками ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад, призерами міського етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Учні школи є активними учасниками конкурсів “Колосок”, “Кенгуру”, “Левеня”, призерами та переможцями міських конкурсів “Мої права”, “Природа очима дітей”, , “За чисте місто”, “Я хочу жити в якісному світі”, «Козацькому роду – нема переводу», Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, фестивалів “Осколянські зірочки”, Юних інспекторів дорожнього руху та Дружин юних пожежників, переможцями міського осіннього легкоатлетичного кросу, призерами міських змагань «Спорт протягом життя», перших Малих Олімпійських ігор м. Куп’янська. Випускниця школи Погребняк Наталія, чемпіонка України з легкої атлетики, з легкоатлетичного поліатлону, стала учасницею Олімпійських ігор - 2008 у Пекіні.

Кiлькiсть переглядiв: 699

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.