Корисні поради батькам.

Обмін книжками повинен стати частиною вашого родинного життя. Регулярно відводьте час для читання вголос разом. Чим більше ви читаєте вдома, тим більша ймовірність того, що ваша дитина буде добре вчитеся в школі. Скористайтеся перевагами бібліотечних програм. Переконайтеся, що у кожного члена вашої родини є абонементний формуляр бібліотеки і вони користуються бібліотечними послугами. Це просто. Це цікаво. І це найбільш важлива справа, яку ви можете зробити для вашої дитини. Читайте разом. Привчайте вашу дитину працювати з книжкою систематично, а не час від часу. Читання – найважливіша сфера духовного життя, тому важливо у молодших учнів розвивати уміння самостійно і змістовно проводити дозвілля за допомогою книжки.

Рекомендації та пропозиції для читання вголос.

Читайте з інтонацією. Змінюйте ваш голос на знаках пунктуації. Говоріть м’яко та голосно. Вкладайте в читання частинку душі.

Пам’ятайте про настрій. Замість того, щоб крикнути: «Негайно все припини і сядь!», спробуйте сказати: «Давай влаштуємося зручніше і послухаємо нашу казку».

Запасіться терпінням. Знаходьте час, щоб відповідати на запитання, які ставлять ваші діти під час читання. Це значить, що вони потребують вашої уваги.

Стежте за темпом читання. Не поспішайте під час читання. Уповільнюйте темп. Якщо не вистачає часу на читання, вибирайте для цього більш короткий текст.

Ставте вашій дитині завдання. Обирайте книжки, котрі відповідають розумовим здібностям вашої дитини і викликають у неї цікавість.

Обговорюйте. Діліться прочитаними історіями – це цікаво і це створює ту близькість, про яку діти пам’ятатимуть усе життя. Насолоджуйтеся цим!

Як правильно обговорити з дитиною прочитане.

1. Виясніть перед читанням чи під час читання незрозумілі слова.

2. Запитайте, чи сподобалося дитині прочитане? Чим?

3. Поцікавтеся, що нового вона довідалася.

4. Попросіть дитину розповісти про головного героя, найцікавіші епізоди.

5. Які слова і вирази запам’яталися?

6. Чого навчила книжка?

7. Запропонуйте дитині намалювати малюнок до епізоду, який їй найбільше сподобався, вивчити уривок, якщо це вірш.

Як зацікавити дітей читанням.

1. Дайте хороший приклад вашій дитині, показуючи їй, як вам подобається читати. Нехай дитина побачить вас за читанням.

2. Приносьте своїй дитині книжки, які задовольняють ії індивідуальні потреби, наприклад, про спортивні змагання, тварин чи балет, включаючи художню і науково – популярну літературу.

3. Зацікавте свою дитину яким-небудь хобі чи діяльністю, котра потребує читання та подобається їй.

4. Заплануйте екскурсію в зоопарк, цирк, музей і т. ін. Знайдіть книжки, пов’язані з цим, і прочитайте разом з дитиною.

5. Заохочуйте дитину складати різні історії і записуйте їх у той час, коли вона розповідає. Укладіть її власну збірку оповідань, записуючи історії і додаючи її власні малюнки.

Кiлькiсть переглядiв: 186

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.